Back to top

RUSZYŁA AKCJA STERYLIZACJI I KASTRACJI ZWIERZĄT

Ogłoszenia
Bartosz Przybylski

Uprzejmie informujemy, że ruszyła akcja sterylizacji i kastracji zwierząt. Na terenie Miasta i Gminy Kórnik trwa realizacja „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”, dzięki któremu poprzez wykonywanie zabiegów sterylizacji i kastracji ograniczana jest nadpopulacja psów i kotów na terenie naszej gminy. Zgodnie z zapisami programu, Miasto i Gmina Kórnik zapewnia dofinansowanie zabiegów sterylizacji/kastracji zwierząt - dotyczy zwierząt, których właściciele są mieszkańcami naszej gminy.

W poniższej tabeli przedstawiono opłatę po dofinansowaniu w wysokości 50% za poszczególne usługi:

Chirurgiczna sterylizacja jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu nadpopulacji zwierząt, dotyczy zarówno samic jak i samców.

Zabiegi sterylizacji/kastracji są bezpieczne i przeprowadzane przez weterynarzy rutynowo. Poddawanie zwierząt zabiegom sterylizacji/kastracji, pozwoli na uniknięcie nieplanowanego rozrodu i kontrolę liczby potencjalnie bezdomnych zwierząt.

Osoby zainteresowane wykonaniem zabiegu u swojego czworonoga prosimy o bezpośredni kontakt z wymienioną poniżej przychodnią weterynaryjną w celu umówienia się na termin zabiegu oraz uzyskania wszelkich informacji.

 

UWAGA: Ilość zabiegów ograniczona !!!